Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Şehit Yakınları ve Gazi Aileleri İçin Gezi Düzenlendi

Çankırı Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, ilimizde yaşayan şehit yakınları ve gazi aileleri ile birlikte yoksul aileler içerisinden seçilen 98 kişilik bir grubun moral motivasyonlarını güçlendirmek amacıyla, 15-16-17-18 Mayıs 2014 tarihlerinde İstanbul ve Çanakkale İllerinde gezi düzenlendi. 15 Mayıs 2014 Perşembe akşamı Çankırı’dan İstanbul’a hareket eden […]
Genel - 21 Mayıs 2014 17:36 A A

Çankırı Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, ilimizde yaşayan şehit yakınları ve gazi aileleri ile birlikte yoksul aileler içerisinden seçilen 98 kişilik bir grubun moral motivasyonlarını güçlendirmek amacıyla, 15-16-17-18 Mayıs 2014 tarihlerinde İstanbul ve Çanakkale İllerinde gezi düzenlendi.

15 Mayıs 2014 Perşembe akşamı Çankırı’dan İstanbul’a hareket eden iki otobüslük kafile 16 Mayıs Cuma Günü sabah namazı vakti Eyüp Sultan Cami’sine, Sahabe-i Kiram’dan Ebu Eyyup El-Ensari Hazretlerinin Kabrini ziyaret etti.

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın’ın kahvaltı ikramından sonra, Çankırı kafilesi Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinin üç boyutlu resimlerle anlatıldığı “İstanbul Panorama 1453” müzesini, öğleye doğru Ayasofya Müzesini, ardından Sultan Ahmet Camisini ziyaret etti. Gezinin İstanbul bölümünü burada tamamlayan kafile Çanakkale’ye hareket etti.

Geceyi Çanakkale’de dinlenerek geçiren kafilemiz, ertesi gün Çanakkale Destanının yazılmış olduğu toprakları ziyaret etti.

Gelibolu Yarımadası tarihi milli parkında bulunan Çanakkale destanının yazıldığı yerleri ziyaret eden şehit yakınlarımız, gazi ve diğer ailelerimiz şehitlerimize bol bol dualar etti. Çanakkale Destanı tanıtım merkezinde, müzede ve şehitliklerde şehit aileleri duygusal anlar yaşadı. Aynı günün akşamında yola çıkan kafilemiz 18 Mayıs 2014 Pazar sabahı Çankırı’ya döndü.

Bu haber 1367 kez okundu.
Genel - 17:36 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.