Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

SERGENÇ’in projesi destek almaya hak kazandı

Çankırı Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün “Genç, Yaşlı, Engelli El Ele, Hayata Sporla Gülümse” adlı projesi desteklemeye hak kazandı. Konuyla ilgili kulüpten yapılan açıklama şöyle: “Gençlik Projeleri Destek Programı (GPDP), Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin hayallerini desteklemek, gönüllülük çalışmalarını güçlendirmek, ülkemiz ve insanlık için yenilikçi fikirlere ve girişimlere imkân tanımak, kültürel etkinliklere ve […]
Çankırı Gündemi - 10 Nisan 2021 21:08 A A

Çankırı Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün “Genç, Yaşlı, Engelli El Ele, Hayata Sporla Gülümse” adlı projesi desteklemeye hak kazandı.

Konuyla ilgili kulüpten yapılan açıklama şöyle: “Gençlik Projeleri Destek Programı (GPDP), Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin hayallerini desteklemek, gönüllülük çalışmalarını güçlendirmek, ülkemiz ve insanlık için yenilikçi fikirlere ve girişimlere imkân tanımak, kültürel etkinliklere ve sanata katılımı öncelemek, gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sunmak, çevreye ve tüm canlılara duyarlılığı artırmak, aktif bir hayat tarzını teşvik etmek hedefleri doğrultusunda yürütülmektedir. Bu destek programı (2020-I Genel Çağrı) kapsamında Çankırı Serhat Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü’nün Bakanlığa sunmuş olduğu “Genç, Yaşlı, Engelli El Ele, Hayata Sporla Gülümse” adlı projesi desteklemeye uygun görülmüştür.

Kulüp yetkililerinin yapmış olduğu açıklamada projenin amacı ve önemi ile birlikte yapılacak faaliyetler şu şekilde belirtilmiştir: Gençler enerjilerini atacak, gençliğin getirmiş olduğu ihtiyaçlarını, isteklerini ve ilgilerini karşılayacak çeşitli yollar aramaktadır. Çoğu zaman vakit geçirmek, sosyalleşmek veya enerjilerini harcamak için aradıkları yollarda faydadan çok zarar görebilmektedirler. Oysa gençlerin zihnen diri, bedenen güçlü olmasını sağlayacak ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutacak çeşitli aktiviteler vardır. Bu proje ile hedeflenen temel amaç, yapılan faaliyetlerle gençlere, yaşlılara, engellilere ve çocuklara ‘Bocce Sporu’ ve ‘İzcilik’ alanında bilgi vermek, onları yararlı aktivitelere yönlendirmek ve bu iki alanın Çankırı’da tanıtımını yapmaktır.

Sporun insanlığın gelişiminde ve barışın inşasında önemli bir rolü olduğuna inanılmakta ve gelişmekte olan ülkelerde sporun gelişimi adına fırsatlar oluşturularak bireyler arası bir dostluk hissi oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu önemli araç doğru kullanabildiği takdirde gençler, yaşlılar, çocuklar ve engelliler toplum içerisinde bir yer edinmeleri adına cesaretlendirebilir, farklı spor dalları okullardaki eğitimin önemli bir parçası haline getirilebilir ve öğrencilerin bedensel ve ruhsal gelişimleri adına çok önemli bir adım atılabilir düşüncesi içerisinde olduğumuzu belirtmek isteriz.

Bizler ortaokul ve lise çağındaki çocukları ve gençleri, özel eğitim alan gençleri, yaşlıları ve engellileri kapsayacak bu proje ile ülkemizde çok az kişinin bildiği “Bocce Sporu”nu öğretmeyi, gönüllü olanlarla turnuvalar düzenlemeyi planlıyoruz. Ayrıca aynı tarihlerde izcilik eğitimi de vererek öğrencilerin doğaya olan ilgilerini artırmayı, kendi kendine yetebilmeyi, el becerilerini geliştirmeyi, doğada zor şartlara dayanıklılık gibi unsurların gelişimini sağlayan “İzcilik Kampı” yapmayı amaçlıyoruz. Kamptaki temel amaç, gençlere Allah’a ve vatana karşı olan vazifelerini, doğa ve hayvan sevgisini, başkalarına yardımda bulunmayı, büyüklere saygı duymayı, küçükleri sevmeyi, tutumlu olmayı, herkese karşı nazik olmayı, güler yüzlü ve dürüst olmayı hatırlatmaktır. Yapılacak olan kamp çerçevesinde çadır kurma ve doğada ateş yakma etkinliğinin yanında kamptaki oyun alanlarında çeşitli faaliyetler yapmaktaki hedef, bireyler arası sosyal kaynaşmayı sağlamaktır. Bu sayede bireylerin karakter ve fiziksel gelişimlerini desteklemek amacı güden, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri hiçbir ayrım gözetmeyen, herkese açık, gönüllülük esasına dayalı, politik hedefleri olmayan, eğitim amaçlı bir gençlik hareketi olan izciliğin tanıtımı yapılmış olacaktır.

Bunlarla birlikte sporla iç içe olan projemize uygun olarak ‘İslam’da Sporun Yeri ve Önemi’ konulu konferans tertip edilecektir. Projenin sonunda da tüm bu grupları bir arada toplamak, kaynaştırmak, keyifli ve kaliteli zaman geçirmelerini sağlamak için her yaşa uygun olarak seçilen bir tiyatro oyunu düzenlenecektir. Projemizin özelde Çankırı’da genelde Türkiye’de örnek olmasını diliyor ve her yönüyle toplumun yararına olmasını temenni ediyoruz.”

Bu haber 206 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 21:08 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
 • 05
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.