Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

SP İl Başkanı Ömer Uzun Tek Listeyle Girdiği Seçimde Güven Tazeledi

Tongüç, partisinin Çankırı Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen il kongresinde yaptığı konuşmada, Türkiye üzerinde çeşitli plan ve projelerin uygulandığını söyledi. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, “Bin yıldır üzerinde yaşamaktan şeref duyduğumuz şu Anadolu toprakları, dün ne kadar tehlike altındaysa bugün de tehlike geçmiş değildir, sadece oyunun şekli değişmiştir” dedi. Eskiden eşkıyanın kim […]
Genel - 15 Haziran 2014 17:24 A A

Tongüç, partisinin Çankırı Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen il kongresinde yaptığı konuşmada, Türkiye üzerinde çeşitli plan ve projelerin uygulandığını söyledi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, “Bin yıldır üzerinde yaşamaktan şeref duyduğumuz şu Anadolu toprakları, dün ne kadar tehlike altındaysa bugün de tehlike geçmiş değildir, sadece oyunun şekli değişmiştir” dedi.

Eskiden eşkıyanın kim olduğunun bilindiğini, şimdi ise teşhisin oldukça güç olduğunu anlatan Tongüç, şunları kaydetti:

“Bin yıldır üzerinde yaşamaktan şeref duyduğumuz şu Anadolu toprakları, dün ne kadar tehlike altındaysa bugün de tehlike geçmiş değildir, sadece oyunun şekli değişmiştir. Bu problemleri, tehditleri görmek, bunların ne olduğunu teşhis etmek ve tedavi etmek, bu milletin bağrından çıkmış Milli Görüş hareketinin ve Saadet Partisinin görevidir. Türkiye’mizin maalesef dışarıdan ve içeriden tahribatlarla karşı karşıya olduğunu görmekteyiz.”

Tongüç, son yıllarda Türkiye’de maneviyatı yıpratmak için bazı planlar uygulandığını ileri sürerek, “Çocuklarımızın başına bir iş geldiğinde ‘kalbinde direnecek bir iman bulunmasın’ diye çalışıyorlar. Batı, bu milletin imanından hep çekmiştir ve bunu bitirmek için birtakım projeler yapmıştır” diye konuştu.

“Siyonizm, planlarını yürütüyor”
Bir kişinin kendisini yakmasıyla başlayan Arap Baharı’nın birçok ülkeyi sardığını anımsatan Tongüç, “Böyle bir noktada siyonizm, planlarını yürütüyor. Bu insanlar 100 yıllık ideallerini yerine getirebilmek için neredeyse her petrol kuyusunun başına devlet kuracak şekilde bütün Ortadoğu’yu paramparça etmektedirler. Burada sadece Türkiye farklıdır” ifadesini kullandı.

Tongüç, Irak Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) 80 Türk vatandaşını esir aldığını belirterek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kim kurmuş, kim beslemiş, bu noktaya kim getirmiş belli değil ve devam ediyor. Bu, Irak’ın 3’e bölünmesinin kopya kalem çalışmasıdır. Suriye zaten bölünmeye devam edecek. Mısır zaten yıllarını kaybetmiştir. En sonunda onlara göre tırnak içinde söylüyorum, ‘yılanın büyüğü Türkiye’. Türkiye’yi paramparça etmeden, huzursuz bırakmadan rahat etmeyecekler çünkü bunun için iman etmişler.”

İl Başkanı Ömer Uzun, tek listeyle girdiği seçimde güven tazeledi.

Bu haber 1398 kez okundu.
Genel - 17:24 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.