Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Tarihi Coğrafya Araştırma Projesi Hazırlama ve Yazma Eğitimi Başladı

“Yapılacak projelerle tarihe büyük katkı sağlayacağız” TÜBİTAK tarafından desteklenen “Tarihi Coğrafya Araştırma” projesi hazırlama ve yazma eğitimi bugün başladı. Çankırı Karatekin Üniversitesi ve TÜBİTAK işbirliği ile gerçekleştirilen TÜBİTAK tarafından desteklenen “Tarihi Coğrafya Araştırma” projesi hazırlama ve yazma eğitimi 13 Haziran 2014 Cuma günü başladı. 3 gün sürecek olan eğitim programının açılış konuşmasını yapan koordinatör Prof. Dr. Osman […]
Genel - 14 Haziran 2014 02:27 A A

“Yapılacak projelerle tarihe büyük katkı sağlayacağız”

TÜBİTAK tarafından desteklenen “Tarihi Coğrafya Araştırma” projesi hazırlama ve yazma eğitimi bugün başladı.

Çankırı Karatekin Üniversitesi ve TÜBİTAK işbirliği ile gerçekleştirilen TÜBİTAK tarafından desteklenen “Tarihi Coğrafya Araştırma” projesi hazırlama ve yazma eğitimi 13 Haziran 2014 Cuma günü başladı.

3 gün sürecek olan eğitim programının açılış konuşmasını yapan koordinatör Prof. Dr. Osman Gümüşçü, programa 21 öğrencinin katıldığını dile getirerek, “Türkiye’de proje sıkıntısı var, proje yazan az. TÜBİTAK’da özellikle sosyal bilimlerden az proje geldiğini ve bu gelenlerin ret edildiğini dile getiriyor. Burada gerçekleştirdiğimiz eğitimin öncelikli amacı da proje yazma tekniklerini öğrenmek ve daha çok proje üretmektir. TİBİTAK bu nedenle bu tür eğitimlere büyük önem veriyor. Sizlerin başarısı bizim başarımız, bizim başarımız sizlerin başarısı olacak.

Gerçekleştireceğimiz bu eğitim seminerleri sizler için çok önemli olacak. Herkes araştırma yapmayı biliyor fakat, proje yazmakta eksiklikler var. Bu eksikliklerimizi burada tamamlayacağız” dedi.

“Amacımız ders vermek değil, sohbet etmek” diyen Prof. Dr. Haldun Eroğlu, “Bu yapacağımız eğitimlerde belki bizlerde sizlerden bir şeyler öğreneceğiz. Paylaşarak öğreneceğiz. Proje konusunda geri duruyoruz. Artık yapacağımız projelerler tarihe büyük katkı sağlayacağız.

Türkiye’de üniversitelerin hedefi dünya da ilk 500 üniversite arasına girmektir. Bunun için bilgi paylaşımı çok önemli” dedi.

Bu haber 2215 kez okundu.
Genel - 02:27 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.