11° Açık
 • EURO
 • DOLAR

TDED Çankırı Şubesi “Dil ve Edebiyat” Dergisini Tanıttı

Düzenlediği birçok farklı programda sanat ve okurseverleri bir araya getiren TDED Çankırı Şubesi, şimdi de, hazırladığı tanıtım sergisi ile süreli yayın “Dil ve Edebiyat” dergisini Çankırılılarla buluşturdu. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından Türk Edebiyatı ve kültürüne önemli katkılar sağlamak amacıyla hazırlanan ve 73. sayısı ile raflarda yerini alan derginin tanıtım sergisi, 6 Ocak 2015 […]
Çankırı Gündemi - 6 Ocak 2015 21:55 A A

Düzenlediği birçok farklı programda sanat ve okurseverleri bir araya getiren TDED Çankırı Şubesi, şimdi de, hazırladığı tanıtım sergisi ile süreli yayın “Dil ve Edebiyat” dergisini Çankırılılarla buluşturdu.

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği tarafından Türk Edebiyatı ve kültürüne önemli katkılar sağlamak amacıyla hazırlanan ve 73. sayısı ile raflarda yerini alan derginin tanıtım sergisi, 6 Ocak 2015 Salı günü saat 14.00’te Yunus AVM giriş katında gerçekleşti.

“Dil ve Edebiyat” dergisinin tanıtım sergisine vatandaşların ve okurseverlerin yoğun ilgi gösterdi.

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan Sergi Açılışı Gerçekleştirdi

Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi tarafından her ay yayınlanan Dil ve Edebiyat Dergisi tanıtım sergisi Yunus AVM giriş katında 6 Ocak 2015 Salı günü saat 14.00’de gerçekleştirildi.

Sergi açılışına Sayın Valimiz vahdettin Özcan ve eşi Leyla Özcan, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Boz, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Çankırı Şubesi Başkanı Zeynep Dinç, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İl Kültür ve Turizm Müdürü M. Kemal Karatatar, Daire Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan, açılış konuşmasında, “Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Kıymetli Başkanına tebriklerimi sunuyorum. Hakikaten Çankırı’nın kültür ve sanat hayatına önemli katkıları oluyor. Önemli programlar yapıyorlar. Bugün derginin tanıtımı yapılacak. Sanatseverlere, kültür severlere hayırlı uğurlu olsun diyorum. Türkiye Dil ve Edebiyat Derneğinin tüm Türkiye’de yapmış olduğu faaliyetler gibi Çankırı Şubesi’nin de bu gibi faaliyetlerini çok önemsiyorum. Gerek düşünce yapımıza gerek entelektüel yapımıza vereceği katkılar nedeniyle Sayın Dernek Başkanımızı tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun” diyerek açılış kurdelesini kesti.

Sergi açılışına katılan hazirun ile beraber sergiyi gezen Sayın Valimiz Vahdettin Özcan, sergi hakkında yetkililerden bilgi aldıktan sonra sergiden ayrıldı.

Sergi 6-9 Ocak 2015 tarihleri arasında Yunus AVM giriş katında sergilenecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 1368 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 21:55 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • Gazi 7 Ocak 2015 09:57

  Oh ne Ala Memleket.Belediyenin tam destek hep Politikasını arkasına almış Sergi açıyorlar. Ne kadar büyük başarı değil mi?İlimizin Protokolü de hazır ve nazır.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.