• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Teröre karşı ortak basın açıklaması yaptılar

15 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
897 defa okundu.
Teröre karşı ortak basın açıklaması yaptılar

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) öncülüğünde, Hayrat Vakfı, Beşir Derneği ve Öğrenci Konseyi tarafından ortak bir basın açıklaması yapıldı.

Uluyazı Kampüsü’nde Yemekhane önünde gerçekleştirilen basın açıklamasını Öğrenci Konseyi Başkanı Yüksel Kol okudu.

Kol ortak basın açıklamasında “Uzun bir zamandır ülkemiz üzerinde oynanan kahpe oyunlara bir yenisi Cumartesi gecesi İstanbul’da eklenmiştir. Devletimize, Polisimize ve tüm ülkemize karşı yapılan hain saldırıda 44 vatan evladı şehit düşmüştür. Bizim şehitlerimizin cennet ile müjdelendiklerini ve cennette peygamberimize (s.a.v) komşu olduklarını, hain odaklara hizmet edenlerin ölülerinin yerinin ise ebedi kalacakları cehennem olduğunu hatırlatarak, şehitlerimizin ailelerine, tüm milletimize baş sağlığı diliyoruz.

Bilinmesini isteriz ki, Diyarbakır’da, Ankara’da, İzmir’de ve dün İstanbul’da yapılan terör saldırılarını ülkemizin her ferdine karşı yapılmış kabul ediyoruz. Yapılan saldırıların ülkemizin son dönemde içeride ve dışarıda geldiği noktayı hazmedemeyen odakların oyunu olduğunu biliyoruz. Bu itibarla, ülkemizin önderlik etmiş olduğu haklı davanın yanında olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyoruz. Yapılan bu saldırılar, dünyanın her bir köşesinde yanında durduğumuz mazlumların hamisi olduğumuz gerçeğini değiştirmeyecektir.

Ülkemize karşı yapılan saldırıların faillerinin ve destekçilerinin süslü sözlerine ve timsah gözyaşlarına kanmadığımızı ve yapılan bu saldırıların ülkemizdeki kardeşliği, birlikteliği ve ümmet şuurunu daha da artıracağını buradan tüm dünyaya ve özellikle uluslararası terör şebekeleri ve destekçilerine ilan ediyoruz.” dedi.

“Bizler biliyoruz ki, İstanbul’da yapılan hain saldırı ülkemizin dik duruşundan rahatsız olan iç ve dış hainlerin maşaları tarafından yapılmıştır.” diyerek sözlerine devam eden Konsey Başkanı Kol “Söz konusu kalleş eylemi gerçekleştiren kim olursa olsun yapılan eylemi lanetliyor, hayatımıza şiar olan bir dörtlüğü yüzlerine haykırmak istiyoruz:

Düşmanlarımız bize ne yapabilir ki, Hapsedilmemiz halvet,

Sürgün edilmemiz seyahat,

Öldürülmemiz ise şehadettir.

Bu bağlamda, gerek İstanbul’da yapılan terör eylemini düzenleyenlerin gerekse teröre maddi ve manevi destek verenlerin karşısında olacağımızı bir kez daha ilan ediyoruz. Hiç şüpheniz olmasın ki; devletimiz ve milletimiz bu alçak sürüyü bozguna uğratacak, onları çıktıkları leş yuvalarına tekrar sokacak ve tamamen mağlubiyete uğratacak güce sahiptir. Her anlamda intikamımız en ağır şekilde olacak, hem bu iğrenç sürü hem de onların çürümüş fikirleri bir daha gün yüzü görmeyecek şekilde en derinlere gömülecektir.

Terör örgütlerinin yanında olanlara, onlara maddi ve manevi destek verenlere; ülkesinin değerlerine sahip çıkan ve gerekirse bu uğurda ecdadının izinde yürüyeceğine yemin eden gençler olarak haykırıyoruz: Ey zalimler, bilin ki, Allah’ın müjdelediği zafer inananların olacaktır.

Bir kez daha, menfur saldırıda şehit olan 44 vatan evladımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve ülkemize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.” şeklinde konuştu.  

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN