• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

TÜGVA Çankırı 1. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi

8 Ağustos 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
842 defa okundu.
TÜGVA Çankırı 1. Olağan  Genel Kurulu gerçekleştirildi

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Çankırı İl Temsilciliği 1. Olağan Genel Kurulu’nda Özkan Öcal güven tazeledi. Öcal yaptığı konuşmada “Dininin, dilinin, beyninin, ilminin, ırzının, evinin, kininin, öcünün davacısı bir gençlik için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

TÜGVA Genel Merkezi 81 ilde olağan genel kurullarını gerçekleştirmeye başladı. Bu kapsamda Türkiye Gençlik Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Eyüp Balta ve Bölge Teşkilatlanma Sorumlusu Mustafa Çakıroğlu’nun katılımlarıyla TÜGVA Çankırı İl ve ilçe teşkilatlarının hazır olduğu, olağan genel kurul TÜGVA Çankırı İl binasında gerçekleştirildi. Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Çankırı İl Temsilciliği, 1. Olağan Genel Kurulu’nda mevcut il temsilcisi Özkan Öcal ile yola devam etme kararı alındı.

 -Allah’ın Dinine Hizmet Etmek İçin Çalışacağız

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını yapan TÜGVA Çankırı il Temsilcisi Özkan Öcal, vakfın kurulduğu günden bugüne mevcut il yönetimiyle aynı yolda yürümenin gururunu yaşadığını söyledi. Dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa içinde barındıran TÜGVA’nın bir mensubu olmaktan şeref duyduğunu belirten Öcal, “2 yıllık görev sürecimizde aynı yolda yürüdüğümüz kardeşlerimizle güzel çalışmalar yapmak nasip oldu. Allah izin verirse, yeni hedeflerimizle ve değişmeyen duruşumuzla önümüzde ki dönemlerde de Allah’ın dinine hizmet etmek için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerini kullandı.

-Amacımız insan yetiştirmek

Konuşmasının devamında amaçlarının Yeni Türkiye’yi inşa edecek gençleri yetiştirmek olduğuna dikkat çeken Öcal, “Amacımız insan yetiştirmek. Dinini bilen, onunla amel eden; memleketi için ter, mazlum İslam coğrafyaları için gözyaşı ve yeri geldiğinde şahadet için kanını döken bir gençlik yetiştirmek. Rabbim izin verirse, dininin, dilinin, beyninin, ilminin, ırzının, evinin, kininin, öcünün davacısı bir gençlik için çalışmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

-Sonu cennet olan bu davanın bir parçası olacağız

Yeni dönem içinde konuşan Öcal, “Yönetimimizle beraber yeni dönem için daha tempolu, çıtayı daha da yükseğe çıkaracak bir çalışma planı hazırladık. Yeni il binamızda bulunan Kitap Kafe, konferans salonları, etkinlik salonları ve sohbet salonlarıyla öğrenci kardeşlerimize sayısız imkânlar sunmaya hazırız. Allah izin verirse sonu cennet olan bu davanın bir parçası olmak istiyoruz.” dedi.

-Gürültümüz birilerini rahatsız edebilir

Konuşmasının sonunda, Türkiyeli gençlerin mazlum İslam coğrafyalarının umudu olduğuna değinerek İslam Alemi’ne selam gönderen Öcal, “Heyecanımızın ve buna bağlı olarak yaptığımız çalışmalarımızın gürültüsü birilerini rahatsız edebilir. Ama biz inanıyoruz ki, bir şeyi istiyorsanız biraz gürültü yapmanız şart. Türkiyeli gençlerden inşallah mazlum kardeşlerimize uzanan eller hiçbir zaman yere inmeyecek. Buradan, TÜGVA Çankırı il binasından, Allah’ın zaferi için sefere çıkmış İslam Alemi’ni büyük bir gürültüyle selamlıyoruz.” dedi.

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN