• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Türkçe Kursu sertifika töreni düzenlendi

10 Temmuz 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
525 defa okundu.
Türkçe Kursu sertifika töreni düzenlendi

Çeşitli nedenlerle ilimizde bulunan farklı ülkelerin vatandaşlarına yönelik İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Göç İdaresi Müdürlüğü iş birliğinde, Nurettin Ok Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan ve 29 Mayıs ta başlayan 128 saatlik Türkçe Seviye A1 kursu 30 Haziran da sona erdi.

Kurs sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Çankırı PTT Baş Müdürü Nuri Karaca, Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Oğuz Cesur ve Halk Eğitim Müdürü Ömer Ulucan ve diğer yetkililerinin katılımıyla sertifika töreni gerçekleştirildi.

Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı; “Milletimizin özellikle mazlum coğrafyalardan ülkemize gelen kardeşlerimize sahip çıktığını, barınma, giyecek vb ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra eğitimlerine de gerekli hassasiyet gösteriliyor.” dedi.

“Bu doğrultuda açılan Türkçe öğretimi kursuna devam edip, kursu başarı ile tamamladığınız için sizleri tebrik ediyorum.” diyerek konuşmasına devam eden Yazıcı “u kurslara katılanların daha fazla olması için ilimizde bulunan akraba ve tanıdıklarına haber vermelerini istedi.

Kursiyerler adına söz alan Afganistan vatandaşı Amanuddin Safi ise, kendilerine her türlü kolaylığı sağlayan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı başta olmak üzere Halk Eğitim Müdürlüğü yetkililerine, kurs öğretmeni Hatice Altundaş ve kursun açılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Kaynak:Bizim Çankırı

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN