• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • Vakitler Güncelleniyor..
  • CANKIRI:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ İLE ÇANKIRIMIZI GELİŞTİRECEĞİZ

8 Mart 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
868 defa okundu.
ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ İLE ÇANKIRIMIZI GELİŞTİRECEĞİZ

AK Parti Çankırı Milletvekili Aday Adayı Alpay Ünal Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Ali İbrahim Savaş’ı makamında ziyaret etti.

Prof. Ali İbrahim Savaş ile Çankırı için yapılabilecekleri değerlendiren Alpay Ünal sanayi ve üniversite iş birliğinin önemine değindi. “Sayın Cumhurbaşakanımız ve Başbakanımızın da ifade ettiği gibi eğer ekonomisi en büyük ekonomiler arasında yerimizi almak istiyorsak teknoloji üreten bir ülke olmamız gerekiyor. Bunun için de birçok noktada da zaten yürütülen sanayi üniversite işbirliği ile yürütülen projelerin Karatekin Üniversitemiz’de de yoğunlaşarak artmasını sağlamalıyız. Bu konu Büyük Türkiye hedefine giden yolumuzun en önemli kilometre taşlarından birisidir.

 

Sanayi ve üniversite iş birliği konusunda TOBB Enerji Meclisi olarak da birçok projenin adımını atmıştık. Karatekin Üniversitesi ile birlikte oluşturulacak yeni projelerimiz ile de Allah izin verirse araştırma geliştirme teknoloji üretimi konusunda  Çankırımız da ülkemizin gelişimi hedeflerine destek olacak.

 

Her zaman dile getirdiğim gibi Gençliğe Yatırım Geleceğe Yatırımdır. Yeni Türkiye’nin kurulumunda gençlerimizin büyük rolü olacaksa üniversitemizin de buradaki en önemli başrol oyuncularından olacaktır. Sağ olsun Sayın Rektörümüz de bizlere her türlü konuda destek olacağını iletti. “ dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN