Kapalı
 • EURO
 • DOLAR

Vali Vahdettin Özcan Okul İnşaatı İncelemelerinde Bulundu

Vali Vahdettin Özcan Merkez İmam Hatip Ortaokulu ve Lise Kompleksinde, Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu İnşaatında, Çankırı Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonunda İncelemelerde Bulundu. Sayın Valimiz, Merkez İmam Hatip Ortaokulu ve Lise Kompleksinde İncelemelerde Bulundu Sayın Valimiz Vahdettin Özcan 9 Temmuz 2014 Çarşamba günü 24 derslikli İmam Hatip Ortaokulu ve 24 derslikli İmam Hatip Lisesi Kompleksi inşaatında […]
Genel - 10 Temmuz 2014 11:52 A A

Vali Vahdettin Özcan Merkez İmam Hatip Ortaokulu ve Lise Kompleksinde, Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu İnşaatında, Çankırı Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonunda İncelemelerde Bulundu.

Sayın Valimiz, Merkez İmam Hatip Ortaokulu ve Lise Kompleksinde İncelemelerde Bulundu

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan 9 Temmuz 2014 Çarşamba günü 24 derslikli İmam Hatip Ortaokulu ve 24 derslikli İmam Hatip Lisesi Kompleksi inşaatında incelemelerde bulundu.

Fatih Stadının yerine yapılacak olan 24 derslikli İmam Hatip Ortaokulu, 24 derslikli İmam Hatip Lisesi ve 200 öğrenci kapasiteli yurt ve spor salonunu kapsayan inşaat ihalesi 4 Şubat 2014 tarihinde gerçekleştirilmiş ve yüklenici firmaya 16 Haziran 2014 tarihinde yer teslimi yapılmıştı.

Okul binalarında e-kütüphane, müzik dersliği, fuaye salonu, spor salonu; 200 öğrenci kapasiteli pansiyonda ise revir, pansuman odası, belletmen odası, mutfak, bekleme ve ziyaretçi odası, çamaşır odaları, kantin, yemekhane, dinlenme ve tv odası, içerisinde banyo ve tuvaleti bulunan 3’er kişilik odalar, toplantı odası, bilgisayar odası, oyun salonu, engelli bay-bayan öğrenci odaları, internet odası ve her katta etüt odası bulunacak. Ayrıca okul bahçesine 24 araçlık park yeri yapılacak. İnşaat çalışmalarının 2016 yılı Temmuz ayı içerisinde tamamlanmasını öngörülüyor.

İlimize kazandırılan bu yeni eğitim kompleksinin hayırlı olması dileklerinde bulunan Sayın Valimiz Vahdettin Özcan inşaat çalışmalarının titizlikle sürdürülmesi talimatını verdikten sonra inşaat alanından ayrıldı.

Sayın Valimiz, Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu İnşaatında İncelemelerde Bulundu

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan 9 Temmuz 2014 Çarşamba günü, yıkılan TOBB Ortaokulu’nun yerine yapılan 24 derslikli Muazzez Ser-Ved Amaratoğlu Ortaokulu inşaatında incelemelerde bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Öcal Özdemir’in de eşlik ettiği incelemelerde Yüklenici Firma Müdürü Uğur İmrak “İçerisinde dersliklere ek olarak çok amaçlı salon, spor salonu, laboratuarlar, müzik dersliği ve kütüphane de bulunacaktır. İnşaatın %40’lık kısmını tamamlamış bulunmaktayız. İşin teslim tarihi 21 Nisan 2015 olarak belirlendi, ancak biz işin çok daha önce bitirilmesi için çaba sarf ediyoruz.” diyerek Sayın Valimiz Vahdettin Özcan’a inşaat çalışmaları hakkında bilgi verdi.

“Yeni okulumuz şimdiden ilimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize hayırlı uğurlu olsun.” diyen Sayın Valimiz Vahdettin Özcan Çankırı Lisesi Kız Öğrenci Yurdu’nda yapılan onarım çalışmalarını incelemek üzere okul inşaatından ayrıldı.

Sayın Valimiz, Kız Öğrenci Pansiyonundaki Onarım Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Sayın Valimiz Vahdettin Özcan Çankırı Lisesi Kız Öğrenci Pansiyonunda gerçekleştirilen onarım çalışmalarını 9 Temmuz 2014 Çarşamba günü yerinde inceledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı’nın da eşlik ettiği incelemede Sayın Valimize yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Şube Müdürü Muammer Öztürk; pansiyonun daha önce Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi Erkek Öğrenci Pansiyonu olarak kullanıldığını, Güzel Sanatlar Lisesinin kendi eğitim binasına taşınması sonrası yurdun boşaltılarak 2014 yılı içerisinde Çankırı Lisesi’ne tahsis edildiğini ifade etti.

Söz konusu yurt binasındaki onarım işinin süresi 60 gün olup, önümüzdeki eğitim–öğretim yılında modern ve çağdaş bir şekilde 85 kız öğrencimizin barınabileceği bir şekilde yeniden hizmet vermeye başlayacak.

Bu haber 1975 kez okundu.
Genel - 11:52 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.