Açık
 • EURO
 • DOLAR

Vücut için en yararlısı kaya tuzudur

Bu sene 5.’si gerçekleştirilecek olan 5. Ulusal Tıp Günleri çerçevesinde Kastamonu’ya gidecek olan heyet Çankırı’yı ziyaret etti. Kastamonu’da gerçekleştirilecek olan 5. Ulusal Tıp Günleri çerçevesinde programa katılacak olan heyet dün sabah Çankırı’da sabah kahvaltısı yaptı. Çankırı Valiliği, Çankırı Belediye Başkanlığı ve Çankırı Ziraat Odası tarafından Çankırı’da misafir edilen heyet ilk olarak tarihi Çamaşırhanede sabah kahvaltısı […]
Çankırı Gündemi - 19 Ekim 2014 12:06 A A

Bu sene 5.’si gerçekleştirilecek olan 5. Ulusal Tıp Günleri çerçevesinde Kastamonu’ya gidecek olan heyet Çankırı’yı ziyaret etti.

Kastamonu’da gerçekleştirilecek olan 5. Ulusal Tıp Günleri çerçevesinde programa katılacak olan heyet dün sabah Çankırı’da sabah kahvaltısı yaptı.

Çankırı Valiliği, Çankırı Belediye Başkanlığı ve Çankırı Ziraat Odası tarafından Çankırı’da misafir edilen heyet ilk olarak tarihi Çamaşırhanede sabah kahvaltısı yaptı ve akabinde Tuz Mağarasına ve oradan da Taşmescit’e geçti.

Program öncesi Çankırı’da misafir edilen heyet ilk olarak tarihi Çamaşırhane’de sabah kahvaltısında bir araya geldi. Buradaki programa Vali Vahdettin Özcan, Belediye Başkan Vekili Hüseyin Boz, Çankırı Ziraat Odası Başkanı Nejat Gamzeli’de katıldı.

Kahvaltı sonrasında kısa bir konuşma yapan Tüm Öğretim Elemanları Derneği (TÜMÖD) Başkanı Prof. Dr. Recep Akdu, gösterilen misafirperverlikten dolayı teşekkür etti.

Programa katılan Dr. Hanım Halilova kaya tuzu konusuna değinerek, “Biz Türk milleti bazı şeyleri fazla şişiriyoruz. Himalaya tuzu deyince vayyy diyoruz.  Tuzun azıda çoğu da zarardır. Fakat vücut için en yararlısı kaya tuzudur. Çankırı tuzu en güzel tuzdur” dedi.

Belediye Başkanı İrfan Dinç’in ufak bir rahatsızlığından dolayı programa katılamadığını belirterek konuşmasına başlayan Başkan Vekili Hüseyin Boz, “Anadolu’nun bu güzel yerinde ve bu güzel mekanında sizleri ağırlamaktan dolayı son derece mutluyuz” dedi.

Mayıs ayı sonunda geçirdiği mide rahatsızlığı sonrasında bir operasyon geçirdiğini ve dışarıda yemek ve kahvaltı yapmasının doktorlar tarafından sakıncalı görüldüğünü belirterek konuşmasına başlayan Vali Vahdettin Özcan ise, “6 ay boyunca dışarıda kahvaltı ve yemek yememem söylendi fakat bu kadar doktorun katıldığı bir programa gönül rahatlığı ile bir sakınca görmeden katıldım” dedi.

Kaya tuzu üretiminin %90’ının Çankırı’da yapıldığını aktaran Vali Özcan, “Kaya tuzu üretimi konusunda Çankırı ciddi bir potansiyele sahip. Piyasalarda Himalaya tuzu olarak satılan birçok ürünün de kaya tuzundan yapıldığını unutmayalım” dedi. Vali Özcan konuşmasının sonunda ise Tuz mağarasında ve tuz mağarasına giden yol konusunda yapılan çalışmalara değindi.

Yapılan konuşmaların ardından plaket takdimi yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber 1334 kez okundu.
Çankırı Gündemi - 12:06 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.