15° Parçalı az bulutlu
 • EURO
 • DOLAR

Yapraklı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri Avrupada’da staj yapıyor

Erasmus Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketlilik projesi kapsamında Almanya ve Hollanda’ya giden  Yapraklı Çok Programlı Anadolu Lisesinin Öğrencileri Hasta Ve Yaşlı Bakımı Konusunda  staj çalışmaları yapıyor.   Hollandanın Roterdam ve Almanyanın Ausgburg Şehirlerinde yapılan ve 14 gün sürecek “Yaşlılarımız ve Bakıma Muhtaç Hastalarımıza AB Standartlarında Bakım Yapılması” isimli proje çalışmalarına  Hasta ve Yaşlı Bakımı […]
FOTOĞRAF - 10 Mayıs 2016 11:26 A A

Erasmus Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketlilik projesi kapsamında Almanya ve Hollanda’ya giden  Yapraklı Çok Programlı Anadolu Lisesinin Öğrencileri Hasta Ve Yaşlı Bakımı Konusunda  staj çalışmaları yapıyor.

 

Hollandanın Roterdam ve Almanyanın Ausgburg Şehirlerinde yapılan ve 14 gün sürecek “Yaşlılarımız ve Bakıma Muhtaç Hastalarımıza AB Standartlarında Bakım Yapılması” isimli proje çalışmalarına  Hasta ve Yaşlı Bakımı alanında okuyan 17 öğrenci katılmaktadır. Hollanda grubuna Okul Müdürü Cihangir Coşkunoğlu, Almanya grubuna ise Okul Müdür Yardımcısı Güler Altıntoprak kafile başkanlığı yapmaktadır.

 

Proje çalışmaları ile öğrencilerin; hasta ve yaşlı bakımındaki meslekî bilgi ve becerilerini  geliştirmeleri,  Avrupa Ülkelerindeki  günümüz yaşlı bakım koşullarını yakından takip etmeleri için Almanya ve Hollanda’daki hasta ve yaşlı hizmeti sunan kurum/kuruluşlarda  teorik ve pratik mesleki eğitim almaktalar.

 

Okul Müdürü Cihangir Coşkunoğlu, proje çalışmalarının oldukça faydalı geçtiğini, öğrencilerin staj çalışmalarının yanında Avrupa Ülkelerini ve AB’ni yakından tanıma fırsatı bulduklarını söyledi ve Proje ile ilk defa Avrupa’ya gelen öğrencilerin mesleki, kültürel ve kişisel gelişimlerine önemli katkılar sağlandığını belirtti.

 

Refakatci öğretmen ve öğrencilerin proje giderleri AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından sağlanan hibe bütçe içerisinden karşılanıyor.

Kaynak:Bizim Çankırı

Bu haber 4651 kez okundu.
FOTOĞRAF - 11:26 A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

 • Virtual Private Server 25 Mayıs 2017 03:45

  Kemer’ projeleriyle, Istanbul Kartal Anadolu Imam Hatip Lisesi ogrencileri Enes Sefa Cetin, Ibrahim Enes Aslan ‘Programlamay?

EN ÇOK OKUNANLAR (SON 1 AY)

 • 01
  TAVA ÇÖREĞI
  “Unun varsa çörek yap yağın çoksa börek yap” demişler. Bu çörek pek bilindik gibi olsa da bir de bizim usulü görün dedim ve geçenlerde annemle- kendisi muhteşem yapar ve ölçüsü göz kararıdır.TuzEkmek için ölçülendirildi.-  beraber yapıverdik. Çankırı’da çokça yapılan ve sevilen hamur işlerindendir. Özellikle kışın ezilmiş pestil ve turşu ile tadına doyum olmaz. Ardına çay […]
 • 02
 • 03
 • 04
  Çavundur Belediye Termal Kaplıcaları Açıldı
  Termal Kaplıcaları Açıldı Çavundur beldesinin Nüfusu 2000’in altında olduğu için 29 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerde köy statüsüne dönüşmesiyle birlikte beldenin, Çavundur Belediye Kaplıcaları da köy tüzel kişiliğine devredilmiş ve seçimlerden bu yana yaklaşık 2,5 aydır tesis kapalı konumdayken, kiralanmasıyla ilgili Çavundur köy tüzel kişiliğinin aldığı karar doğrultusunda 05.06.2014 tarihinde 2886 sayılı kanuna göre […]
 • 05

DÖVİZ KURLARI

 • BIST -
  -
 • ALTIN
  -
 • DOLAR
  -
 • EURO
  -

BİYOGRAFİ

Hiç biyografi eklenmemiş.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

Bültenimize kayıt olarak son gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz.